Retenční nádrže

Inteligentní dešťový program, to je víc než jen nádrž na vodu

Využívejte dešťovou vodu efektivněji, než jen na zalévání ze sudu. Inteligentní dešťový program, který lze použít i pro chod domácnosti, vám ušetří přes polovinu nákladů na pitnou vodu.

Kromě toho šetříte také životní prostředí, protože neplýtváte pitnou vodou a nevpouštíte do půdy chlór a sůl. Dešťová voda je měkká, je tedy prospěšnější pro rostliny i pro domácí spotřebiče (nezpůsobuje vodní kámen). Spotřebiče tak mají delší životnost a vy opět šetříte.

6 dobrých důvodů, proč si pořídit dešťový program

• vaše účty za vodu klesnou o více než 50 %
• vodu využíváte na zahradě i v domácnosti
• nádrž je uložená pod zemí, nepřekáží vám jako sud s vodou
• šetříte životní prostředí
• systém funguje automaticky, o nic se nestaráte
• vyberete si přesně ten typ programu, který je pro vás nejvhodnější

Důkaz, že ušetříte:

Kvalita pitné vody se neustále snižuje, a je proto nutné s ní více šetřit. Pitnou vodu využívá mnoho domácností na splachování WC, praní, zalévání, úklid nebo mytí aut zcela zbytečně.
Dešťový program přitom není nijak složitou a ve výsledku ani nákladnou záležitostí. 

Počítejte s námi: Čtyřčlenná rodina spotřebuje průměrně 600 l pitné vody za den, tj. 30 Kč denně. Ušetříte-li s dešťovým programem polovinu vody, investice do něj se vám vrátí za necelé 3 roky. Životnost dešťového programu je přitom více než 20 let.

Typy dešťového programu dle využití:

NDVna zahradě i v domácnosti
V případě, že chcete kompletní dešťový program s rozvody vody v domě, využijete systémy typu NDV-EK s plastovým zásobníkem 1-25 m3.
Systém je kompletní a zahrnuje technologii čerpání, filtry přítoku i výtlaku a automatické dopouštění z vodovodního řádu pro případ, že dojde dešťová voda.

NDAk zalévání
Jestliže chcete dešťovou vodu využívat na jednoduché zalévání nebo mytí auta, postačí vám typ NDA.
Samonosnou nádrž na dešťovou vodu typu NKL-EK o objemu 4-18 m3 můžete vystrojit automatickou vodárnou v plastovém kontejneru.

NDPk zalévání i využití vody pod tlakem

Pro pravidelné využití dešťové vody na zahradě i do automatických zavlažovacích systémů si pořiďte typ NDP.
Jedná se o jímku na dešťovou vodu NKL-EK s vestavěnou automatickou technologií (vodárna, nebo ponorné čerpadlo s potřebným tlakem). Nádrž můžeme vystrojit také filtrem pro zachycení hrubých nečistot.


Původní princip s modernější technologií

Zjednodušeně řečeno funguje dešťový program podobě jako sud z naší zahrádky. Avšak technické a technologické řešení je na vyšší a modernější úrovni. Každý systém se skládá z vodotěsné jímky svařené z polypropylenových dílců s masivním žebrováním. Nádrž (jímka) je uložená pod zemí a je vystrojená vybranou technologií NDV, NDA či NDP. Každá je opatřená přítokovým hrdlem ND 100-150 a přepadovým potrubím ND 100-150. Dle velikosti jsou nádrže samonosné nebo určené k obetonování.